aktualności

Od 31 sierpnia zeszłego roku weszły w życie przepisy mające zwiększyć bezpieczeństwo pieszego. Każdy pieszy, który porusza się poza terenem zabudowanym oraz w obszarze zabudowanym, gdzie brak oświetlenia nocą, ma obowiązek noszenia gadżetów odblaskowych, takich jak błyszczące kamizelki, opaski, breloki czy smycze. Ustawa nakazująca noszenia elementów odblaskowych jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ piesi i rowerzyści będą widoczni z daleka, a to może uratować im życie.

Elementy odblaskowe aż siedmiokrotnie zwiększają widoczność pieszego oraz rowerzysty. Pieszy poruszający się bez elementów odblaskowych jest widoczny z odległości około 20 metrów, natomiast poruszając się z kamizelką odblaskową będzie widoczny dla kierowców nawet w odległości do 300 metrów.

Polska pod względem wypadków z udziałem pieszych jest na wysokim miejscu pośród krajów Unii Europejskiej. NOSTRA zaleca by przypinać dzieciom do plecaka elementy odblaskowe, oraz aby to każdy pieszy poruszający porą wieczorną miał na sobie takie elementy, to może tobie uratować życie! Przypominamy że brak jakiegokolwiek elementu odblaskowego grozi kara w wysokości nawet 500 zł. Warto ryzykować ? Nie! Warto nosić gadżety odblaskowe dla własnego bezpieczeństwa.

Kontakt

Adres biura projektu:

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

Dane kontaktowe:

Tel. + 48 668 089 474
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo rpo

Projekt „Utworzenie Klastra Nowoczesnych Systemów Transportowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju 
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013