aktualności

Każdy kierowca ma obowiązek czyszczenia samochodu z zalegającej warstwy śniegu i lodu z szyb, lusterek, świateł, gdyż ogranicza ona widoczność. Zgodnie z art. 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym samochód musi być tak utrzymany i wyposażony, by nie stwarzał zagrożenia dla jadących nim osób i innych uczestników ruchu. Zalegający śnieg na samochodzie, przy hamowaniu może spaść na przednią szybę oraz przy dużych prędkościach może zostać zwiany na szybę samochodu jadącego za nami lub na pieszych poruszających się drogami bocznymi. Warto pamiętać że, za nieodśnieżenie samochodu grozi nawet 500 złotych mandatu, natomiast za nieodśnieżoną tablicę rejestracyjną można otrzymać także mandat za jej zasłanianie w wysokości 100 zł oraz 3 punkty karne. Warto ryzykować ? W takiej sytuacji bardzo pomocne są skrobaczki, a ich koszt mieści się w niewielkich granicach 6 zł. Dlatego zalecamy by zainwestować w skrobaczki, dzięki temu unikniemy zagrożenia oraz wysokich mandatów.

Kontakt

Adres biura projektu:

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

Dane kontaktowe:

Tel. + 48 668 089 474
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo rpo

Projekt „Utworzenie Klastra Nowoczesnych Systemów Transportowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju 
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013