aktualności

Od stycznia 2017 roku zmieni się taryfikator punktur karnych. Za niektóre wykroczenia liczba punktów karnych wzrośnie o 100% oraz w niektórych przypadkach będzie można sumować przyznawanie punkty karne. Ministerstwo MSWiA, w planach ma także przyznawanie punktów karnych za przewinienia, za które do tej pory nie były przyznawane punkty karne. Dużym plusem jest zwiększenie punktów karnych za nielegalne parkowane w miejscach oznaczonych „kopertą” dla osób niepełnosprawnych, główne ten problem występuje szczególne na parkingach przy supermarketach. Kierowca za nielegalne parkowane na kopercie od 1 stycznia 2017r. otrzyma 7 punktów karnych, obecne 5 punktów. Ponadto za niezapięcie pasów bezpieczeństwa będzie grozić kierowcom oraz motocyklistom za brak kasku 4 zamiast 2 punktów karnych. 2 zamiast 1 punktu karnego za niezatrzymanie się na znaku „STOP”. Są to wybrane zmiany w taryfikatorze, natomiast zmian jest dużo więcej!

Obecne można zredukować punkty karne poprzez udział w szkoleniach aby zmniejszyć ich liczbę o 6, natomiast w 2017 roku nie będzie to możliwe. w przyszłym roku niezależnie od liczby popełnionych wykroczeń, funkcjonariusz będzie mógł ukarać kierowcę maksymalnie liczbą 10 punktów karnych. Co jeszcze się zmieni? Dowiemy się niebawem.

Zespół NOSTRA życzy szerokiej drogi.

Kontakt

Adres biura projektu:

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

Dane kontaktowe:

Tel. + 48 668 089 474
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo rpo

Projekt „Utworzenie Klastra Nowoczesnych Systemów Transportowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju 
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013