aktualności

Według analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego rynek przyczep i naczep dla pojazdów ciężkich rośnie dynamiczne jak i również rynek pojazdów ciężkich. W ubiegłych miesiącach w ujęciu rocznym rynek zwiększył się o ¼. Skąd tak nagły wzrost ? Dzięki wdrożonym innowacją w tej branży było możliwie dostosowanie produktów do potrzeb klienta.

Bazując na danych statystycznych PZPM, w dwóch pierwszych kwartałach bieżącego roku zarejestrowano 12 252 nowych przyczep i naczep wszystkiego rodzaju, czyli zanotowano wzrost w ujęciu rocznym w tempie +31,9% w skali roku.

W ujęciu rocznym jednak po dwóch spokojniejszych miesiącach sprzedaż zdecydowanie przyspieszyła i wzrost w całej grupie wyniósł 25,3 proc. Najbardziej dynamicznie rosło zapotrzebowanie na przyczepy ciężarowe (sprzedano 1522 sztuk, o 42,7 proc. więcej), następne miejsce zajęły wyroby tzw. lekkie (3544, o 26,8 proc. więcej niż przed rokiem). Nadal natomiast kurczył się rynek produktów rolniczych.

Jest to duży sukces polskiego rynku przyczep i naczep!

Kontakt

Adres biura projektu:

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

Dane kontaktowe:

Tel. + 48 668 089 474
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo rpo

Projekt „Utworzenie Klastra Nowoczesnych Systemów Transportowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju 
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013