aktualności

Komisja Europejska ogłosiła 195 projektów transportowych, w które zainwestowane zostanie 6,7 mld euro z funduszy instrumentu „Łącząc Europę” (Conneting Europe Facility). Jest to dobra wiadomość dla naszej gospodarki, dzięki temu będzie możliwość stworzenia dodatkowych miejsc pracy oraz infrastruktura stanie się bezpieczniejsza, trwalsza i będzie sprawniej działać. Dużym plusem jest to, że skorzystają na tym zarówno podróżni, jak i przedsiębiorstwa. Inwestycje umożliwią poprawę infrastruktury transportowej na takim obszarze, aby zbliżyć jej poziom do unijnego. Ponadto wybrane projekty znacznie przyczynią się do cyfryzacji i zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla w transporcie, jest to zgodnie z szerszym programem politycznym obecnej komisji.

Jest to ogromny zastrzyk gotówki dla polskiej gospodarki, dzięki takim inwestycją w Polsce będzie możliwy dużo większy towarowy ruch międzynarodowy. Spowoduje to rozbudowanie gałęzi gospodarki transportowej oraz ogromny wzrost i pozytywny wpływ w ujęciu globalnym.

Jak wiadomo Transport i logistyka to kluczowe sektory polskiej gospodarki a ciągły rosnący popyt na usługi transportowe powoduje, coraz większe wyzwanie dla polskich przedsiębiorców w sektorze logistycznym. Prognozuje się, że inwestycje przyczynią się do podwójnego rozwoju międzynarodowej wymiany handlowej.

Kontakt

Adres biura projektu:

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

Dane kontaktowe:

Tel. + 48 668 089 474
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo rpo

Projekt „Utworzenie Klastra Nowoczesnych Systemów Transportowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju 
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013