aktualności

Należy odpowiednio przygotować się do zimowego sezonu, w tym należy sprawdzić hamulce jak i cały system hamulcowy, zmienić opony na zimowe. W przypadku zalegania śniegu na samochodzie należy odpowiednio odśnieżyć by nie stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym. W trudnych warunkach drogowych zachowujemy większy niż zwykle odstęp od innych samochodów oraz unikać nadmiernej prędkości. Zimą nie wykonujemy gwałtownych ruchów, które przyczyniają się do wypadków. Należy pamiętać ze zima to nie lato należy zachować szczególną ostrożność trzeba jeździć spokojne.

Zmiana opon na zimowe ma duży wpływ podczas jazdy zimą, ponieważ zapewniają dużo większą przyczepność do śniegu i lodu niż opony letnie! Ponadto opony letnie i zimowe różnią się bieżnikiem, bieżniki opon zimowych są bardzo ponacinanie wieloma lamelkami oraz mają duże kostki. Jednocześnie uświadamiamy, że zmiana opon zimowych nie wpływa na taki sam styl jazdy w ciepłe dni- droga hamowania jest ciut krótka od opon letnich. Opony zimowe poprzez wysoką zawartość krzemionki zachowują elastyczność i nie twardnieją w warunkach niskich temperatur. Opona miękka zapewnia wysoką przyczepność i trakcję, opona stwardniała nie zapewnia niczego poza niekontrolowanym poślizgiem. Opony zimowe mogą skrócić drogę hamowania aż o 57 metrów

W przypadku braku opon zimowych, w przypadku stłuczki lub wypadku istnieje ryzyko, ze nie otrzymamy odszkodowania od ubezpieczyciela!

Zespół NOSTRA zachęca do zmiany opon letnich na zimowe, dla bezpieczeństwa!

Kontakt

Adres biura projektu:

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

Dane kontaktowe:

Tel. + 48 668 089 474
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo rpo

Projekt „Utworzenie Klastra Nowoczesnych Systemów Transportowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju 
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013