aktualności

Drodzy kierowcy, wielu z was na pewno korzysta z nawigacji satelitarnej podczas podróży samochodem. Jak wiadomo nawigacja pozwala nam trafić do celu, natomiast bezgraniczne zaufanie systemom nawigacyjnym i wyłączenie myślenia może mieć fatalne skutki. Zdarzały się przypadki, że kierowcy bezgraniczne zaufali nawigacji i utknęli w nietypowych miejscach np. w leśnym błocie, wjeździe pod prąd a nawet wylądowali w jeziorze.

Korzystanie z GPS pozwala uniknąć wożenia ze sobą stóg map papierowych i szybciej dotrzeć nam do celu. Natomiast należy pamiętać by nie ufać nawigacji bezgraniczne ale i należy przestrzegać przepisów drogowych w tym znaków.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek przy korzystaniu z nawigacji satelitarnej należy zwrócić uwagę na opcje w systemie nawigacyjnym – niektóre systemy pozwalają nam wybrać jakim typem drogi chcemy jechać. Większość systemów posiada do wyboru trzy warianty tras, krótka, optymalna oraz szybka. W przypadku wyboru krótkiej drogi istnieje wysokie ryzyko, że nawigacja skieruje nas na poboczne, często wąskie i leśnie drogi, natomiast wybór krótkiej drogi jest zalecany główne do poruszania się po mieście w czasie szczytu korków oraz zaoszczędzimy na kilometrach . Optymalną oraz szybszą trasę wybieramy w dalekie podróże, ponieważ opcja ta ustawia zazwyczaj, że jesteśmy prowadzeni drogami wielopasmowymi i głównymi i powoduje małe ryzyko wystąpienia przykrych niespodzianek na drodze.

Zespół Nostra Życzy wszystkim kierowcom szerokiej drogi! Oraz przypomina ze w Polsce oraz innych krajach istnieje kilka miejscowości o tej samej nazwie.

Kontakt

Adres biura projektu:

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

Dane kontaktowe:

Tel. + 48 668 089 474
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo rpo

Projekt „Utworzenie Klastra Nowoczesnych Systemów Transportowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju 
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013