aktualności

Innowacje idą w górę, holenderka firma VilkerWessels rozpoczęła testy nowego rodzaju nawierzchni drogowych wytworzonych nie z asfaltu lecz z plastiku! Drogi plastikowe są bardziej ekologiczne od drogi asfaltowej, dużym atutem nowej nawierzchni jest to, że w bardzo dużym stopniu obniża koszty kładzenia nawierzchni ze względu na lekki ciężar surowca. Co lepsze droga ma powstać z odpadów butelek plastikowych co przyczynia się do ekologii środowiska naturalnego. Proces nakładania nawierzchni plastikowych skraca czas budowy nawet 7-krotnie, a także ułatwi w szybkim tempie naprawienie „zepsutych” nawierzchni. Duży wpływ na szybkość kładzenia nawierzchni plastikowych mają materiały sypkie- podczas budowy powyższych dróg nie jest wymagania bardzo duża ilość materiałów sypkich.

Twórcy nawierzchni zapewniają, że droga plastikowa jest wiele trwalsza od drogi asfaltowej oraz pod każdym względem lepsza. Plastikowe nawierzchnie mają być wytrwałe na ekstremalne warunki pogodowe – mają wytrzymać temperatury od -40 do +80 stopni Celsjusza a także wytrzymałe na warunki drogowe takie jak odporność na pękanie pod wpływem dużych ciężarów samochodów.

Testy nowej nowej nawierzchni potrwają do końca 2017 roku.Gdy testy wypadną pomyślnie, firma rozpocznie budowę dróg plastikowych w ciągu czterech najbliższych lat!

Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego firmy VilkerWessels dot. drogi plastikowej: https://vimeo.com/188098899

Kontakt

Adres biura projektu:

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

Dane kontaktowe:

Tel. + 48 668 089 474
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo rpo

Projekt „Utworzenie Klastra Nowoczesnych Systemów Transportowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju 
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013