aktualności

Coraz więcej Brytyjczyków naczeka na kierowców samochodów ciężarowych, którzy śpią w kabinach samochodów. Powód jest prosty kierowcy samochodów ciężarowych, którzy odpoczywają na trasie zatrzymują się zazwyczaj na postojach dla ciężarówek, stacjach benzynowych oraz wolnych miejscach parkingowych przy drodze, często zaśmiecają okolice. Takie formy odpoczynku kierowców powodują, że kierowca zazwyczaj gotuje samodzielnie jedzenie oraz załatwia swoje potrzeby w pobliskich krzakach przez co często nie posprząta po sobie.

Francja oraz Belgia wprowadziły przepis zabraniający sypiania w kabinie samochodu, niedostosowanie się do tego przepisu grozi wysoka kara pieniężna. Czy w Wielkiej Brytanii zostanie wprowadzony w życie podobny przepis jak w wyżej wymienionych krajach? Dowiemy się niebawem.

Kontakt

Adres biura projektu:

ul. Hagera 41
41-800 Zabrze

Dane kontaktowe:

Tel. + 48 668 089 474
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drukuj

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

logo rpo

Projekt „Utworzenie Klastra Nowoczesnych Systemów Transportowych” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju 
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013